Maarten Bel
31 juli 2026

Maarten Bel

Hoofdstuk 3: In gesprek

Kunstenaar Maarten Bel (Dordrecht, 1987) keert deze zomer terug naar Heerlen-Noord. Na zijn verblijf op de Buurtcamping op Sportpark de Varenbeuk vorig jaar heeft hij de smaak te pakken.

Met activiteiten zoals het bouwen van pannenkoekentorens en het maken van marshallowstokken nodigde Maarten bewoners uit om stil te staan bij hun buurt en de verhalen die daar leven. O ja, en hij terroriseerde iedereen met zijn doedelzak.

Van Buurtcamping naar Glaspaleis
In de tussentijd is Maarten gestaag verdergegaan met zijn Limburgering. In de presentatie Hoofdstuk 1: Groetjes uit Heerlen-Noord kregen herinneringen aan de Buurtcamping een plek in de vitrine van het Glaspaleis in de vorm van reusachtige ansichtkaarten vol foto’s en verhalen. In Hoofdstuk 2: Weer samen stond ontmoeting centraal tijdens een speciale campingeditie van Frictions, waarin campingbezoekers al bingoënd herinneringen ophaalden en vooruitblikten op een volgende zomer.

Hoofdstuk 3: In gesprek
Het eerste weekend van augustus 2026 volgt Hoofdstuk 3: In gesprek. Het is Maartens droom om volgend jaar, in 2027, SCHUNCK mee te nemen naar Heerlen-Noord in de vorm van een “Glaspaleis-tent”. Maarten gebruikt de camping dit jaar als werkplek om gesprekken te voeren en ideeën op te halen. Daarnaast trekt hij de wijk in en gaat hij letterlijk bij bewoners thuis kamperen – in hun woonkamers!

Over Maarten Bel
Maarten Bel maakt kunst van het alledaagse, vaak met een flinke dosis humor. Hij nodigt mensen uit om actief mee te doen, waardoor kunst niet iets is dat je alleen bekijkt, maar ook beleeft. Misschien ken je hem van het VPRO-programma De Cadeaufabriek.

Dit project maakt deel uit van ArtBase, een pilotprogramma van het Mondriaan Fonds waarin SCHUNCK onderzoekt hoe de collectie ook buiten het museum kan functioneren.

9ed82bd9 b93d 45a4 a370 ceadf9484720