Stoere Helden Zwaailichtendag
20 september 2025

Stoere Helden Zwaailichtendag

De hulpdiensten rukken uit op zaterdag 20 september. Niet voor een noodgeval, maar voor een noodzaak: de eerste Stoere Helden Zwaailichtendag in hartje Hoensbroek. De stoere helden zijn de hulpverleners die dagelijks levens redden of jouw woonplaats een stuk veiliger maken, en jij kan hen op deze dag zien en spreken. Dit is noodzakelijk, want deze helden in uniform doen zeer belangrijk werk. En er hoeft maar één achtjarige dit evenement te bezoeken die later een ambulance gaat besturen of op de motor stapt om een boef te vangen.

Medewerkers en voertuigen van de brandweer, handhaving, wensambulance en het Reanimatie Netwerk Heerlen stellen zich op in de Kouvenderstraat en op het Gebrookerplein. Je mag voor één dag in hun huid én auto kruipen. Vraag alles wat je wil vragen over de apparatuur die ze met zich meedragen of over het mooiste onderdeel van hun werk. Neem ook deel aan de interactieve demonstraties die gedurende de dag gegeven worden.

Naast informeren heeft de Stoere Helden Zwaailichtendag als doel om te vermaken, want “je moet van elke dag genieten” zal elke hulpverlener je zeggen. Er zijn springkussens, je kunt je laten schminken tot je favoriete held en er wordt straattheater opgevoerd dat helemaal in lijn ligt met het thema van deze dag. De Stoere Helden Zwaailichtendag, op zaterdag 20 september tussen 12.00 en 17.00 uur in Hoensbroek-Centrum.

Stoere Helden Zwaailichtendag V2 DEF kopie