Café Mondiaal
11 september 2025

Café Mondiaal

September

Op donderdag 11 september organiseert HeerlenMondiaal in samenwerking met het Vredesplatform Heerlen de 105 ste editie van Café Mondiaal.

Deze editie begint om 19.30 en vindt plaats in: Café Pelt, Pancratiusplein 48, Heerlen.

Het gespreksthema van deze editie is: PAX: Niets doen is geen optie.

Dit is tevens ook het thema van de Vredesweek 2025 (dit jaar van 20-9 t/m 28-9).

Vooruitlopend op deze Vredesweek gaat Café Mondiaal in op de grote vredesvraagstukken van deze tijd.

Wij constateren dat de oorlogen in Oekraïne en Gaza mede zo lang kunnen duren omdat veel westerse regeringen te weinig druk uitoefenen op de machthebbers in Rusland en Israël. Nietmilitaire maatregelen zoals bijvoorbeeld politieke uitsluiting en/of strenge economische sancties, worden te vaak uitgesteld.

Simone Remijnse van Vredesbeweging PAX is onze gast.

Zij zal in een korte inleiding mede aangeven wat de Vredesbeweging voor perspectieven biedt, en dat een gevoel van machteloosheid niet mag gaan overheersen.

Daarna zal zij vanzelfsprekend actief deelnemen aan het gesprek.

Café Mondiaal
Deze Café Mondiaal wordt georganiseerd door het Vredesplatform Heerlen en HeerlenMondiaal.

Na de korte inleiding zal Harrie Winteraeken zoals gewoonlijk het gesprek leiden.

Het Vredesplatform Heerlen is ook „Ambassade van Vrede‟ van PAX:

https://vredesweek.nl/ambassad....

Meer informatie over de Vredesweek 2025 over het algemeen kunt u vinden op:

https://paxvoorvrede.nl/vredes...

In ieder geval is de Vredesweek onverminderd actueel en blijft het nadenken over „Vrede‟ in het groot en het klein hoogstnoodzakelijk.

Inkijk aug 2025