De 42e editie van Bunkerpop vindt plaats op 6 en 7 september 2025. Om iedereen op te warmen voor de aankomende editie van Bunkerpop, organiseert de Oefenbunker op 24 april een Bunkerpop Warm-Up in Poppodium Nieuwe Nor! Entree is gratis.
De vernietigende brand aan de Heerlenseweg in Landgraaf heeft niet doen voorkomen dat De Oefenbunker is doorgegaan met het organiseren van concerten. Met dank aan diverse organisaties, donaties en de onvoorwaardelijk inzet van vrijwilligers zijn we niet alleen gestart met de bouw van tijdelijke repetitieruimtes, staan er concerten op het programma in collega podia als Nieuwe Nor onder de noemer ‘Oefenbunker on Tour’, maar kunnen we ook bekendmaken dat de 42e editie van Bunkerpop plaats gaat vinden op een nieuwe locatie.
Op 24 april aanstaande vindt in de Nieuwe Nor te Heerlen een ‘Warm Up’ event plaats waar, vooraf aan de optredens van Black Monsoon en Ziggy Splynt, een persmoment plaats zal vinden in het café van de Nieuwe Nor. Hier maken we niet alleen de nieuwe locatie bekend maar ook alvast de eerste namen van Bunkerpop 2025.
We nodigen daarom graag iedereen uit om dit moment met ons mee te beleven en te genieten van de optredens van Black Monsoon en Ziggy Splynt. Twee bands die tijdens de Bunkerpop editie van 2024 hoge ogen gooide.
Black Monsoon
“Na België (Peuk) heeft ook Nederland haar ‘eigen’ versie van Sonic Youth" - Dansende Beren [BE]
Geïnspireerd door de grunge en alternatieve indie-rock beweging van de vroege jaren negentig, gaat Black Monsoon tegen de stroom in door muziek te creëren die authentiek, divers, duister en experimenteel is. Terwijl de band zijn naam dankt aan hun favoriete PJ Harvey-nummer 'Meet Ze Monsta', verwijzen verschillende media en podia bij het horen van het drietal naar de beginjaren van Nirvana, The Stooges en Sonic Youth.
Ziggy Splynt
Crashende drums, grommende bassen en spookachtige gitaren: dat is Ziggy Splynt. Een duik in een muzikale wereld die ergens tussen dromerige landschappen en een razende storm ligt.
Deze bombastische alt-rock drie-eenheid uit Utrecht heeft jarenlange live-ervaring. Van deelname aan de Popronde, tot meerdere UK Tours, en aftershows spelen voor Within Temptation in AFAS live tot optredens op verschillende nationale radiostations zoals 3FM en KINK FM.
[Dit concert wordt georganiseerd door Oefenbunker in samenwerking met Poppodium Nieuwe Nor]
Meer weten over Oefenbunker on Tour in de Nieuwe Nor? Lees hier verder.